Lugupeetavad kolleegid! PDF Prindi Saada link
   
Eesti Lastearstide Seltsi uuel juhatusel on ees ootamas väljakutsed järgmiseks kolmeks aastaks – suvest 2013 suveni 2016. Kuidas edasi?
Meie uuendataval kodulehel leiate seltsi ajaloo leheküljelt ELS endiste presidentide meenutused erinevate aastate oludest ja tegemistest. Eesti Vabariigi algusaastate lennukust ja kiireid muutusi me loota ei saa. Ja kuigi eesti elus ja meie laste heaolus on jätkuvalt probleeme,  peame tunnistama, et nii hästi ei ole Eestis varem elatud, meie laste võimalused on aastate avaraimad ja ka alati rahakitsikuses piinlevas arstiabis on läbi aegade parimad võimalused laste tervise tagamiseks.
Meil ei ole enam vabandusi, peame kindlustama oma lastele teiste arenenud maadega võrdväärse arstiabi ja kaitse. Sammud saavad olema 1990ndatest tõenäoliselt lühemad, kuid loodetavasti teadlikud ja kindlad.
Jätkame koolitustegevusega
  17. oktoobril 2013 toimub Laitses ELS ja TÜK ühendlabori geneetikakeskuse ühiskonverents "Metaboolsed haigused lapseeas". Arutusele tuleb metaboolne patoloogia ja ägedalt haige vastsündinu, laiendatud vastsündinute skriining, äge entsefalopaatia imiku- ja lapseeas, epileptiline entsefalopaatia, hilinenud arengutähisega laps, hilise algusega progresseeruv sümptomatoloogia, maksa düsfunktsioon, ainevahetushaigustega laste ravi.
Jätkame ühiskonna teavitustegevusega
  14.-17.11.2013 - tähistame Ülemaailmset enneaegsuse päeva (World Prematurity Day (17. november), http://www.efcni.org)
  14.11.2013 - seminar "Enneaegne/haige vastsündinu ja perekeskne ravi", Tallinn. Seminari viivad läbi psühholoogid Sari Ahlqvist-Björkroth (Soome) ja Zack Boukydis (Ungari)
  15.11.2013 - ELS ja enneaegsete laste vanemate ühingu ühiskonverents "Enneaegse sünni mõju lapsele, perele ja ühiskonnale", Tallinn, Viru konverentsikeskus
  17.11.2013 - Heategevuskontsert Ülemaailmse enneaegsuse päeva tähistamiseks, Tallinn, Kaarli kirik
Osaleme laste tervishoiuküsimustes
Seisame laste õiguste ja kaitse eest
ELS juhatusele on saatnud avaliku kirja dr Adik Levin pööramaks nii meie kui kogu maailma tähelepanu laste ja perede õiguste kaitsele haiglates. Dr. Levin ootab pöördumisele Teie toetust (klikkige alloleval bänneril).
ELS koduleht on uuendamisel, vabandame eksimuste korral ja veel puuduva, kuid pidevalt täieneva info pärast.
Head meeskonnatööd soovides,
ELS juhatus
   
 

 

 

ELS Gallup

ELS kodulehelt otsid (on Sinu jaoks oluline)...
 

ELS soovitab

Arvuta »
Erinevad meditsiini kalkulaatorid TLS kodulehel (www.tls.ee).
Planeeri koolitusi »
Erinevad rahvusvahelised üritused 2013-2014 TLS kodulehel (www.tls.ee).
TLS »
ELS Tallinna osakond (www.tls.ee).
Bänner